Magijos meistras Arvydas Gaičiūnas pristatė savo tapybos parodą: kortas paveiksluose ėmė piešti po mistinio sapno

Retne Art
DELFI / 2018 m. kovo 1 d. 08:46

Antradienio vakarą Druskininkų savivaldybės Viešojoje bibliotekoje pakvipo dažais ir magija.

Žinomas vienas magijos teatro „DiArchy“ įkūrėjų Arvydas Gaičiūnas pristatė savo debiutinę magija dvelkiančių paveikslų parodą.

Arvydas Gaičiūnas ir jo tapyba

Arvydas Gaičiūnas ir jo tapyba

Daugiau nei 25 metus profesionaliu magu dirbantis A. Gaičiūnas savo triukais su seserimi Diana užbūrė tūkstančius žiūrovų beveik 40 pasaulio šalių bei pasiekė kelis magiškus pasaulio rekordus, rašoma pranešime spaudai. Tačiau šįkart A.Gaičiūno burtai – jo paties tapyti piešiniai su magijos prieskoniu. „Pradėjau tapyti nuo vaikystės, nes sapnuose dažnai regėdavau vaizdinius, — prisipažįsta Arvydas. – Visą gyvenimą, kai pastebiu įdomų veidą, gražų gamtos vaizdą ar aplanko magiški sapnai, mane lydi noras tapyti.“ Savo kūriniuose, kuriuos Viešojoje bibliotekoje Druskininkuose lankytojai galės įvertinti dar mėnesį, A. Gaičiūnas bando užfiksuoti judėjimą, tarsi sustabdyti laiką ir mieliau vaizduoja emocijas nei objektus. Dažnai magas tapo spontaniškai, neturėdamas idėjų.

Magical Abstract Original Paintings by Retne

Magical Abstract Original Paintings by Retne

„Intuityviai parenku dažus, tapybos metodiką ir žaviuosi užplūstančiomis idėjomis pačio proceso metu“, — prisipažįsta Arvydas.
Abstraktų ekspresionizmą tapyboje mėgstančio A. Gaičiūno paveikslų parodoje, ką pastebėjo atidarymo dalyviai, dvelkė ir magija.

IN 2018 YULI GUSMAN VISITED MY ART EXHIBITION.

IN 2018 YULI GUSMAN VISITED MY ART EXHIBITION.


Menotyrininkas Adelbertas Nedzelskis

Menotyrininkas Adelbertas Nedzelskis

Po mistinio sapno, kuriame iš dangaus į spalvotą dažų ežerą krenta kortos, savo tapyboje Arvydas pradėjo naudoti ir šį magišką atributą. Kortos turi užkoduotus simbolius. Neatsitiktinai malkoje – 52 kortos: tiek metuose savaičių, keturi kortų simboliai (širdys, būgnai, kryžiai, vynai) simbolizuoja metų laikus, kiekvieną metų laiką sudaro 13 savaičių – būtent tiek kortų turi kiekvienas iš keturių simbolių.

„Arvydo paveikslai užburia, užhipnotizuoja. Vienas paveikslas, kurį dovanojo mano vyrui, kabo mūsų namuose ir skleidžia ypatingą magiją“, — šypsojosi parodos atidaryme dalyvavusi ir jo sesuo bei scenos kolegė Diana Dirmė. Tapybos procesas magą užburia tuo, kad jis jaučia ypatingą hipnotinę, sąmonės būseną ir atsiduoda pasąmonės kūrybai.

Arvydo Paveikslu Paroda

Arvydo Paveikslu Paroda

„Mes visi žinome, kad menas nėra tiesa. Menas – tai melas, padedantis suvokti tiesą, ar bent jau tiesą, kuri mums duota suprasti, o menininkas privalo žinoti, kaip įtikinti kitus savo melo tikrumu“, — garsaus ispanų tapytojo Pablo Picasso žodžius kartoja A.Gaičiūnas.

2018 Retne Solo Art Exhibition

2018 Retne Solo Art Exhibition

Paklaustas, ar savo paveikslus parduoda, magas linktelėjo galvą ir šyptelėjęs pastebėjo, kad jų kaina išauga po autoriaus mirties. Tai buvo aliuzija į greitai dienos šviesą išvysiantį įspūdingą projektą „Palaidoti gyvi“, kuriam rengiasi abu „DiArchy“ nariai.

Retne Abstract Expressionism artworks

Retne Abstract Expressionism artworks

„Jau dabar, rengdamasis šiam projektui, kartkartėmis miegu karste, sapnuoju keistus sapnus, kuriuos perkeliu į drobę, — atviravo A.Gaičiūnas. – Tikiuosi, kai palaidos mane gyvą, galėsiu nutapyti dar ne vieną magišką paveikslą.“

Magical Abstract Original Paintings by Retne

Magical Abstract Original Paintings by Retne

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Artworks by Retne:
https://www.artfinder.com/retne
https://www.artmajeur.com/retne
https://www.instagram.com/retne_
 
Prenumeruoti "DiArchy Paslaptis" naujienas per FeedBurner:

Įveskite savo el. pašto adresą:

Galite palikti atsakymą, arba cituoti iš savo svetainės.

Komentuokite

Jums reikia užsiregistruoti jei norite parašyti komentarą.