Lyg visas gyvenimas būtų stebuklas...

Kristina PLATONOVIENĖ

Magijos teatro „DiArchy“ pristatinėti jau seniai nereikia. Šio teatro artistai Diana bei Arvydas Gaičiūnai, kaip ir jų intriguojantys triukai, koncertinė veikla, taip pat profesiniai pasiekimai yra žinomi beveik kiekvienam. Daugelis puikiai mena, kai prieš kurį laiką, trokšdami ir vėl nustebinti žiūrovus jie sumanė po vandeniu išbūti be oro, vėliau užsišaldė lede. Siekdami rekordų jie rizikavo savo sveikata ir net gyvybe.

Panašu, kad vardan žiūrovo šie magai gali viską — ne tik ryti ugnimi alsuojančius fakelus ar skanauti vyną, pagardintą skutimosi peiliukais, bet ir vairuoti užrištomis akimis, o kur dar begalės kitų, žmogaus beribes galimybes atskleidžiančių pasirodymų.

Artistų Dianos ir Arvydo triukų, koncertinės veiklos ir jų pasiekimams išvardinti prireiktų ne vieno straipsnio. Kažkada pradėję nuo elementariais vadinamų triukų, jie savo pasirodymus išplėtė iki įspūdingų šou, kuriuos gali stebėti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių gyventojai. Su savo koncertine programa „DiArchy“ išmaišė kone visą pasaulį. Dalyvavo užsienio televizijų projektuose, privačiuose renginiuose.

Šalia pagrindinės veiklos — magijos, Diana ir Arvydas užsiima ir hipnoterapija, kurios metu, remdamiesi pačių sukurtu metodu, žmones mokina greičiau pasiekti užsibrėžtų tikslų. Atradę savitaigos metodą, magai ties tuo neapsistojo. Jie ir toliau savo pasirodymais nepaliauja stebinti tiek mažų, tiek suaugusiųjų.

Šįkart žiūrovus jie nusprendė suintriguoti įspūdingu teatralizuotu 4D vaizdo projekcijų ir lazerių šou ant Druskonio ežero, kuriame atgis M.K.Čiurlionio paveikslai. Šis „DiArchy“ pasirodymas vainikuos pirmosios Druskininkų kurorto šventės dienos renginius.

Magų pasirodymą gegužės 30 dieną 23.30 val. taip pat galės stebėti viso pasaulio gyventojai, mat jų teatralizuotas šou bus tiesiogiai rodomas internetinėje svetainėje 
www.virtual-concerts.com

Noras sutapo su kurorto jubiliejumi

Šiemet, Druskininkų kurortui minint 220 -ąsias metines, į jo šventinį repertuarą įsilies daugybė renginių. Vienu įspūdingiausių žada būti magijos teatro „DiArchy“ projektas „Čiurlionis“. Kol kas viso sumanymo apie tai, koks šou žiūrovų laukia, nei šio teatro artistai Arvydas Gaičiūnas ir Diana Gaičiūnaitė Dirmė, nei jų prodiuserė Anna Oleinik iki galo neatskleidžia. Motyvas suprantamas — norima iki paskutinės minutės išlaikyti intrigą. Oficialiai paskelbta, jog gegužės 30-ąją, likus pusvalandžiui iki vidurnakčio, „DiArchy“ drauge su prodiuserine kompanija „Virtual Dream Factory” surengs teatralizuotą 4D vaizdo projekcijų ir lazerių šou ant Druskonio ežero, kuriame atgis M.K. Čiurlionio paveikslai. Specialiai šiam teatralizuotam 4D šou viduryje ežero bus pastatytas 15 metrų aukščio ir 30 metrų ilgio vandens ekranas, kuriame, skambant M. K. Čiurlionio simfoninei poemai „Miške”, vienas po kito iš vandens išnirs paveikslai.
„Šio pasirodymo tikslas — ne tik nustebinti žiūrovus įspūdingu šou, bet ir populiarinti M.K. Čiurlionio kūrybą”, — sakė šiam pasirodymui ypatingai besirengiantis, gyvai atliekamus magijos triukus ir virtualias technologijas į viena sujungsiantis, „DiArchy” magas Arvydas Gaičiūnas.
Magai sako pasirinkę M.K. Čiurlionį dar ir dėl to, jog šis garsėjo savo paslaptingumu.
„M.K. Čiurlionis mums artimas todėl, kad jis pats buvo tarsi magas, mistikas. Ši savybė mums yra labai artima, todėl juo mes itin susidomėjome. Žinoma, svarbu ir tai, kad jis gyveno ir kūrė Druskininkuose. Išanalizavę M.K. Čiurlionio biografiją, o ypač tai, kas joje buvo mistiška, tai įsisavinome. Taip ir sugalvojome, kaip Čiurlionio kūrybą ir mūsų magiją apjungti ir sukurti įspūdingą šou, tam panaudojant įvairias vaizdo projekcijas. Šou metu ežere bus pastatytas dar vienas didelis fontanas... Bet viso sumanymo iki galo neatskleisime...“- paslaptingai kalbėjo magai.
Diana ir Arvydas pasakojo, pradžioje šią idėją sumanė išpildyti scenoje. Šou norėta parodyti kaip spektaklį, tačiau, dar žiemos pabaigoje šią idėją pristatę savivaldybės merui Ričardui Malinauskui, magai sužinojo, jog jų noras sutapo su kurorto jubiliejine sukaktimi.
„Be to, kiti metai yra Čiurlionio jubiliejiniai. Ši ir kurorto sukaktys mus paskatino padaryti šou ant ežero. Žinoma, būta įvairiausių idėjų, kaip panaudoti vaizdo projekcijas... Malonu, kad mūsų idėjai savivaldybėje buvo pritarta...“- kalbėjo Arvydas.
Magai, norėdami dar labiau suintriguoti būsimus žiūrovus, sako, kad juos šou metu bus galima pamatyti sklandančius ore, po vandeniu, taip pat nebus apsieita ir be ugnies. Todėl puse lūpų dar prasitarė, jog įspūdingame reginyje, kuriame netruks ir kitokių stebuklų, apsijungs keturios gamtos stichijos: ugnis, vanduo, žemė ir oras.

Repetuoja naktimis

Magai, paklausti, kiek laiko prireikė paruošti įspūdingąjį šou, atsakė: „Apie pusmetį. Bet rimčiau ėmėme repetuoti tik tada, kai gavome savivaldybės patvirtinimą, kad šou darysime Druskininkuose, ant Druskonio ežero. Tada pasitelkėme geriausius technikos specialistus... Parodysime neįprastą, muzikos, apšvietimo, lazerių, vaizdo projekcijų magišką vandens šou“.
Magai sakė, kad pastaruoju metu paskutiniąsias repeticijas ėmė rengti naktimis, vien tam, kad išbandytų techninius dalykus. Prie scenarijaus savo idėjomis nemažai prisidėjo ir iš Druskininkų kilęs režisierius Mindaugas Urbonavičius.
„Kol kas kiekvienas daro savo. Aš ir Diana repetuojame tarpusavyje. Dvi šokėjos, dalyvausiančios šou, kol kas ruošiasi Kaune. Technikai daro savo darbą. Šiomis dienomis jau pradėjome repetuoti kartu. Reikia pastatyti fontaną, pasižiūrėti, kaip veikia projekcijos. Kadangi tai yra virtualus renginys, todėl ruošiamės tokiu būdu. Būna, kad visi bendraujame „Skype”, susitinkame Vilniuje arba Kaune. Artimiausiomis dienomis repetuosime ir prie Druskonio ežero...“ — kalbėjo „DiArchy“ artistai.
Magai teigia nebijantys, jog jų šou repeticijas gali išvysti praeiviai: „Jeigu netingite keltis, tarkim, trečią valandą nakties, galite ateiti pažiūrėti. Be to, mes nerepetuojame prie ežero kiekvieną naktį“.

Profesija perduodama iš kartos į kartą

Magai Diana ir Arvydas gimė ir augo profesionalių cirko artistų šeimoje. Todėl artistų darbą, taip pat visus užkulisinius ir sceninius niuansus jie galėjo stebėti iš arti. Diana ir Arvydas nuo vaikystės kartu keliaudavo drauge su gastroliuojančiais tėvais iš miesto į miestą. Repeticijos ir pasirodymai arenoje brolį ir seserį pastūmėjo pasirinkti profesionalaus artisto kelią. Vienas paskui kitą jie sėkmingai baigė Valstybinę cirko ir estrados akademiją ir tapo diplomuotais savo srities žinovais.
Magijos teatras „DiArchy“ savo veiklą pradėjo dar 1991 metais. Kalbėdami apie savo profesinę veiklą, magai sakė, jog artisto specialybė jų giminėje pereina iš karto į kartą.
„Senelis mano buvo cirko artistas, mama oro gimnastė, mes su sese — taip pat artistai. Magija labai susižavėjo ir mano sūnus Arvydas...“- vardijo magas.
Pašnekovas teigė, jog jo sūnus, kuris dar eina į mokyklą, triukus iš arti ėmė stebėti nuo trijų metų. Dabar berniukas pradėjo aktyviai dalyvauti „DiArchy“ veikloje. Magas sako, jog nuo mažumės jo sūnus pats suprato, kad kitiems išduoti šio žanro paslapčių negalima, todėl nė kiek nebijo, jog jų magijos paslaptys pasklis į viešumą.
„Jis išoriškai atrodo kaip vaikas, bet mąsto, kaip suaugęs. Todėl juo pasitikiu. Kol kas jis šiuo žanru labai domisi ir noriai dalyvauja kaip artistas „DiArchy“ veikoje. Kai jis užaugs, tikrai neversiu rinktis šią specialybę. Kuo būti, jis pasirinks pats,“- teigė Arvydas.

Prizinės vietos jų nedomina

Gausų ir įvairų repertuarą Diana ir Arvydas demonstruoja televizijoje, teatruose, klubuose, kazino, viešbučiuose, kruiziniuose laivuose, ekspozicijų centruose, parodose ir mugėse, privačiuose vakarėliuose, firmų prezentacijose. Krūvas įvairiausių įvertinimų ir prizinių vietų pelnę artistai teigia, jog dalyvavimas konkursuose ir siekimas juose būti pirmais, jų jau nebedomina. Jiems kur kas mieliau yra rengti pasirodymus užsienio šalyse. „DiArchy“ apytiksliai suskaičiavo, jog su savo koncertine programa jie išmaišė kone visą pasaulį — pabuvojo 40 šalių.
Paskutiniu metu magai Diana ir Arvydas yra itin pageidaujami aukšto lygio renginiuose Rusijoje.
„Prieš penkerius metus pirmą kartą sudalyvavę Nacionaliniuose Rusijos kino premijos „Nika“ apdovanojimuose, sulaukėme siūlymų rengti savo pasirodymus juose. Tai tapo tarsi tradicija. Šiemet jau buvo ketvirtas kartas... Teko koncertuoti ir Rusijos elito vakarėliuose, Rubliovkoje, taip pat didžiausiose, žinomiausiose Rusijos scenose. O kai pamatai, kad žiūrovų salėje sėdi režisieriai, aktoriai ir kiti žmonės, kuriuos tu anksčiau matei tik per televizorių, ir kai jie tau ploja bei noriai bendrauja, tai pajauti didelį malonumą...“ -pasakojo „DiArchy“ atstovė.
Šie magai tapo tokie populiarūs Rusijoje, jog TV kanalas „RTR“, Maskvoje ir Ukrainoje įgyvendindamas projektą „Magija“ , Dianą ir Arvydą pakvietė sudalyvauti pedagogų-konsultantų amplua.
„Laidoje dalyvavusios žvaigždės turėjo išmokti ir parodyti mūsų žanro numerius. Mes buvome vieninteliai užsieniečiai magai, kiti buvo iš Rusijos. Keletą numerių išmokėme dainininkę Juliją Savičevą, aktorę Tatjaną Liutajevą. Mūsų mokinių atliktam pasirodymui buvo skirta pirmoji vieta. O mes buvome pripažinti geriausiais mokytojais...“- pasakojo Arvydas.

Padeda žmonėms siekti tikslų

Pastaruoju metu „DiArchy“ magai užsiima ir kita veikla — hipnoterapija. Pasitelkę pačių atrastą unikalų metodą, žmonėms padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų.
„Keletas savitaigos seansų ir jūsų gyvenimas taps visaverčiu. Į mus kreipiasi žmonės bijantys aukščio, arba norintys sulieknėti, susirasti norimą darbą... Tai galima padaryti greičiau ir efektyviau...“- teigė „DiArchy“ atstovai.
Magai įsitikinę, jog, pasitelkus savitaigą, kurią, anot pašnekovų, jau išmėgino tūkstančiai, galima pašalint vidinius konfliktus, atskleist neįtikėtinas savybes, suformuot naujus elgesio modelius, įgyvendinti tai, ko anksčiau žmogus negalėjo realizuoti.
„Einšteinas yra pasakęs, kad yra du gyvenimo būdai. Pirmas būdas — gyventi taip, tarytum stebuklų nebūna. Antrasis — gyventi taip, lyg visas gyvenimas būtų stebuklas. Todėl visuomet visiems linkime, kad jų gyvenimas būtų nuolatos kupinas stebuklų...“- kalbėjo „DiArchy” atstovai.

Druskininku Naujenos
Prenumeruoti "DiArchy Paslaptis" naujienas per FeedBurner:

Įveskite savo el. pašto adresą:

Galite palikti atsakymą, arba cituoti iš savo svetainės.

Komentuokite

Jums reikia užsiregistruoti jei norite parašyti komentarą.