Magė Diana atskleidžia magijos paslaptis

Kurį laiką magijos teatro „DiArchy“ įkūrėjai Diana Gaičiūnaitė-Dirmė ir Arvydas Gaičiūnas buvo nutolę nuo šou pasaulio. Stebinę užsišaldymu lede, vairavimu užrištomis akimis, susipančioję grandinėmis po vandeniu, dalyvavę įvairiuose televizijos šou, brolis ir sesuo darbavosi nestebimi vaizdo kamerų. O dabar Diana sutiko atsakyti į skeptiškus žurnalistės klausimus, apie šių dviejų ko gero žinomiausių magų Lietuvoje veiklą.

Tomo Vinicko nuotr. (Alfa.lt)

Nenori atsibosti

Kodėl pastaruoju metu rečiau rodotės per televiziją?

Iš tikrųjų mums siūlo daug kur rodytis, bet mes ne visur norime dalyvauti, kad, neduok, Dieve, neatsibostume publikai. (Juokiasi.) Mes, aišku, turime planų, ruošiame projektą, bet kol kas tai yra paslaptis. Kai būsime pasiruošę, žinosime, kada galime rodyti, kai su televizija sutarsime, tada pasirodysime. Gal dar šiais metais...

Bet mes rengiame pasirodymus kitokiuose renginiuose. Tai gali būti nebūtinai vieši, bet ir privatūs renginiai. Daug dėmesio skiriame savitaigos mokymams.

Padeda atrasti užslėptas galimybes

Kas ta savitaiga?

Čia yra mūsų pagrindinis dalykas. Mes patys išbandėme, kaip galima atskleisti žmogaus galimybes, jau pasiekėme įspūdingų rekordų. Daug žmonių tuo susidomėjo ir pradėjo klausinėti, kaip ir kokiu būdu mes tai padarėme. Tad tiesiog norime atskleisti šias paslaptis.

Paslaptis yra ta, kad kiekvienas žmogus turi paslėptų galimybių ir kiekvienas gali jas atskleisti.

Kodėl jūs, magai, ėmėtės mokyti žmones sėkmingo gyvenimo?

Jeigu mes tiesiog atskleisime paslaptį, vargu ar žmogus gaus iš to kokios nors naudos. Jis tiesiog patenkins savo smalsumą. O jeigu išmokome žmogų, kaip tai galima padaryti, tai žmogui gali atnešti naudos, nes jis išmoks atskleisti savo galimybes. Ir aišku, ne tam, kad pritaikytų tokiems dalykams kaip užsišaldyti lede ar išbūti po vandeniu. Kam to reikia?

Norime papasakoti žmonėms, kad jie žinotų, kaip pagerinti gyvenimą, kad jie galėtų atsikratyti depresijos, galėtų kontroliuoti savo emocijas, pakeisti savo mąstymą, atsikratyti fobijų, atsikratyti rūkymo ar alkoholio.

Kiekvieną žmogų, kuris ateina pas mus, mes apmokome šiuo metodu, ir jis gali taikyti jį sau. Kiek žinome, metodas labai padeda.

Žmogus, sužinojęs, kaip veikia jo psichika, atskleidžia tiek daug paslapčių, apie kurias prieš tai net nepagalvojo.

Tomo Vinicko nuotr. (Alfa.lt)

Ne fokusai, o savitaiga

Bet jūsų veikla – magijos teatras. O tai ne savitaiga, tai – triukai...

Triukai ir magija irgi yra psichologija. Kas yra triukas? Tai yra tai, ką žmogus mato, bet ko jis negali paaiškinti. Žmogus įpuola į tokią išskirtinę būseną, kai gali patikėti stebuklais. O tai, ką mes darėme, tie eksperimentai su ledu ar vandeniu, nebuvo fokusai. Tai buvo eksperimentai, pagrįsti žmogaus galimybėmis. Mes galime žmonėms paaiškinti, kaip mes tai darėme.

Aišku, scenoje mes darome ir fokusus. Internete sukūrėme tinklaraštį, kuriame parodome, kaip atlikti vieną ar kitą paprastą triuką ir nustebinti aplinkinius. Vaikams tai labai padeda pasitikėti savimi, nes parodyti fokusą yra ne taip paprasta, kaip atrodo. Visų pirma reikia jį išmokti, daug repetuoti, o tam, kad galėtų parodyti, reikia pasitikėti savimi. Ne kiekvienas vaikas gali tai padaryti.

Tomo Vinicko nuotr. (Alfa.lt)

Hipnozė – pavojai ir mitai

Taip išeina, kad du triukų virtuozai, atlikę ir kelis pavojingus eksperimentus, išmokę įveikti savo galimybes, atrado metodą, kaip kiekvienas žmogus gali išspręsti savo problemas?

Mes ir patys daug ką atradome, bet šis metodas yra ir pagrįstas. Jis vadinasi savitaiga. Šio metodo pagrindinė dalis yra hipnozė. Hipnozė – toks stebuklingas dalykas. Įrodyta, kad naudojantis hipnoze galima pasiekti labai didelių rezultatų.

Hipnozė yra įtaiga. O niekada nebūna įtaigos be savitaigos. Jeigu žmogui sakai: „Atsipalaiduok, kvėpuok ramiai, atsipalaiduok, viskas gerai, paklausyk mano balso“, o jis nepriims sprendimo, visko taip ir daryti, tai nieko nebus. Be savitaigos nebus ir įtaigos. Mes nepriversime žmogaus padaryti to, kas jam nemalonu ir ko jam nesinori daryti. Tik jeigu žmogus jaučia, kad tas metodas jam tinka, jis daro tai, jis priima kaip savitaigą, tada pasiekiamas rezultatas.

Bet hipnozė – toks slidus dalykas... Ja galima manipuliuoti, ji gali daug blogo pridaryti. Ar kiekvienas gali imtis tokių metodų?

Hipnozė – vienas iš mūsų metodo laipsnių. Ne viskas ja pagrįsta. Kad hipnozė pavojinga, labai daug žmonių girdėjo iš filmų, iš kažkokių nešvarių istorijų... Bet yra gerų dalykų, kurių galima pasiekti per hipnozę. Iš tikrųjų tai labai didelė jėga. Mes, atvirkščiai, įrodome, kad hipnozė ir gydo žmones, ir su ja galima pakeisti savo mąstymą.

Hipnozė prie darbo stalo

Ar pati buvote užhipnotizuota?

Buvau. Labai daug kartų. Kiekvienas iš mūsų kasdien susiduria su hipnoze. Hipnozė – tai yra transo būsena. Pavyzdžiui, žmogus, pavargęs nuo darbo, sėdi darbo vietoje, jam norisi būti kažkur kitur, ne biure, ne jo darbo vietoje, o ten, kur jam malonu. Ir jis lyg čia sėdi, bet jo čia lyg ir nėra. Juk šią būseną daug kas žino. Tai ir yra ta būsena, apie kurią kalbame. Tai natūrali žmogaus būsena.

Tai yra būsena, kai sąmonė, šiek tiek užmiega, o visi procesai vyksta pasąmonėje. Pasąmonėje galima padaryti labai įspūdingų dalykų. Tada žmogus atsipalaiduoja ir būna ten, kur jam norisi būti, ir veikia dalykus, kuriuos jam norisi veikti. Taip jis gali atsikratyti baimių, pakeisti savo mąstymą vienoje ar kitoje srityje.

Tomo Vinicko nuotr. (Alfa.lt)

Apmokė ir savo vyrą

Ar „DiArchy“ savitaigos metodo mokote tik su broliu? O gal prie to prisidėjo ir jūsų sutuoktinis?

Tik su broliu. Mano vyras yra inžinierius, jis dirba savo darbą, o su šou verslu bendra turi tik tai, kad turi mane. (Šypsosi.)

Ar apmokėte jį savitaigos?

Žinoma, jis stebi visą tą veiklą. Daug seansų ir jam dariau. Jis sako, kad labai padeda ir pats visiems rekomenduoja. Jis ir rūkyti metė labai lengvai, ir odos problemų lengvai atsikratė.

Viskas priklauso nuo mūsų minčių. Tai, kas yra mūsų galvoje, yra mes. Galima kažkokį mygtuką galvoje nuspausti ir tai gali daug ką gyvenime pakeisti.

Visų problemų neišsprendžia

Bet, Diana, negi įmanoma visas problemas taip išspręsti? Negi jūs nebeturite jokių rūpesčių?

Aišku, būtų per daug sakyti, kad vienu rankos mostelėjimu galima išspręsti visas problemas. Daug kas priklauso nuo paties žmogaus, kiek jis pasitiki, kiek jis gali pasitikėti, kiek jam reikia laiko. Kiekvienam skirtingai reikia laiko, kiekvienam atskirai parenkamas seansas. Mes prisitaikome prie žmogaus ir konkretaus jo poreikio. Jeigu vienas nori mesti rūkyti, tai kito problema – fobija.

O mes, mano šeima, iš tikrųjų stengiamės taip gyventi. Mes stengiamės gyventi taip, kaip mums atrodo tas gyvenimas, kaip mes jį įsivaizduojame.

Nebijote, nesergate, jums nenutinka netikėtų dalykų?

Aišku, mes gyvename šiame pasaulyje, ir visko būna. Bet mokame neprarasti savo kontrolės, kaip valdyti savo emocijas, kaip valdyti stresines situacijas, kai prakaituoja, dreba rankos. Žinodamas, kaip tai daroma, gali labai lengvai save nuraminti. Tiesiog imi ir padarai taip, kaip jauti, kad tau būtų daug geriau.

Niekada nemeluoja

Atrodo, kad žinodami, kaip galite įveikti visas kliūtis, galėtumėte būti labai įtakingi žmonės.

Tomo Vinicko nuotr. (Alfa.lt)

Mes – trečia magų artistų karta. Tokios žinios perduodamos iš vienos kartos į kitą. Ne pirmi sugalvojome. Kai kartą garsaus mago ir hipnotizuotojo Volfo Mesingo Stalinas paklausė, kodėl toks žmogus, kuris tiek gali nuveikti, to nedaro, Volfas atsakė, kad jis vis tiek yra artistas. Taip ir mes. Mes – artistai ir norime dirbti su žmonėmis. Taip pat norime daryti eksperimentus, siekti rekordų. Mes niekada nemeluojame.

Per laidos „Lietuvos supermiestas“ filmavimus parodėte gražų triuką. Vadinasi, be savitaigos, vis dėlto užsiimate ir akių dūmimu naudodamiesi savo rankų miklumu.

Tas triukas pelnė tarptautinio festivalio didįjį prizą. Tai ne tik paprastas rankų miklumas. Reikia išmanyti žmogaus psichologiją, kad jis galėtų patikėti stebuklu ir įvesti jį į tą būseną.

Mūsų darbas – įrodyti žmogui, kad tai, kas atrodo neįmanoma, yra įmanoma. Norai gali išsipildyti, jei tik tikėsi. Reikia tik daugiau optimizmo.

Svajoja apie naują laidą

Koks jūsų optimistinis planas?

Egzistuoja toks žanras kaip estradinė hipnozė. Per ją žmonės scenoje atskleidžia savo paslėptus talentus. Užhipnotizuotas žmogus, kuris niekada nedainavo, gali atskleisti savo paslėptą galimybę ir dainuoti puikiai. Žmogus, kuris nepiešė, gali pradėti labai gražiai tai daryti.

Yra puikus televizijos formatas. Jis populiarus ir Amerikoje, ir Anglijoje, ir Ukrainoje, nors šioje šalyje jis dar tik neseniai pradėtas. Mes svajojame padaryti tokį televizinį formatą Lietuvoje. Tai būtų įspūdinga ir, kiek žinau, bent užsienyje pelno labai aukštus reitingus.

2011-01-23 17:32
Zita Voitiulevičiūtė | Alfa.lt
Prenumeruoti "DiArchy Paslaptis" naujienas per FeedBurner:

Įveskite savo el. pašto adresą:

Galite palikti atsakymą, arba cituoti iš savo svetainės.

Komentaras straipsnio: “Magė Diana atskleidžia magijos paslaptis”

  1. DomceX says:

    Kas ta Transo busena???

Komentuokite

Jums reikia užsiregistruoti jei norite parašyti komentarą.