„The Beatles“ albumo viršelyje įamžinta pėsčiųjų perėja paskelbta Britanijos nacionaliniu paveldu

BNS ir lrytas.lt inf.
2010-12-23 14:26

Ministras įtraukė perėją prie „Abey Road“ į II kategorijos paveldo objektų sąrašą.

Didžiosios Britanijos vyriausybė trečiadienį paskelbė nacionalinės svarbos paveldu pėsčiųjų perėją, esančią prie garso įrašų studijos „Abbey Road“ šiauriniame Londone.

Populiarios britų grupės „The Beatles“ gerbėjai iš viso pasaulio fotografuojasi šioje gatvėje, imituodami albumo „Abbey Road“ viršelio nuotrauką, kurioje matomi per perėją einantys grupės nariai — Paulas McCartney, Johnas Lennonas , George'as Harissonas ir Ringo Starras.

„Ši dryžiais paženklinta Londono perėja nėra pilis arba katedra, tačiau dėl „Beatles“ ir 10 minučių fotosesijos vieną 1969 metų rugpjūčio rytą ji tapo ne prastesne už kitus (objektus), laikomus mūsų paveldo dalimi“, — sakoma turizmo ir paveldo ministro Johno Penrose'p pranešime.

Ministras įtraukė perėją prie „Abey Road“ į II kategorijos paveldo objektų sąrašą, rekomendavus nacionalinio paveldo išsaugojimo organizacijai „English Heritage“.

Šis sprendimas reiškia, kad perėja galėtų būti pertvarkoma tik gavus vietos valdžios sutikimą, kuris būtų priimamas atsižvelgiant į objekto istorinę reikšmę, funkcijas ir būklę.

Pati įrašų studija į II kategorijos paveldo paminklų sąrašą buvo įtraukta šių metų vasarį.

http://www.lrytas.lt/-12931070601291778118-the-beatles-albumo-vir%C5%A1elyje-%C4%AFam%C5%BEinta-p%C4%97s%C4%8Di%C5%B3j%C5%B3-per%C4%97ja-paskelbta-britanijos-nacionaliniu-paveldu.htm


Ir mes ten buvom ;-)

Kas ten vyksta dabar galit pažiūrėt per web kamerą:

http://www.abbeyroad.com/visit/
Prenumeruoti "DiArchy Paslaptis" naujienas per FeedBurner:

Įveskite savo el. pašto adresą:

Galite palikti atsakymą, arba cituoti iš savo svetainės.

Komentuokite

Jums reikia užsiregistruoti jei norite parašyti komentarą.